Margareth Oldele hõbe Eesti naiste MV-lt!

Tallinnas lõppesid 16. augustil Eesti naiste meistrivõistlused, kus Tallinna Maleklubi esindajana kogus Margareth 5,5 punkti 7st partiist, millega saavutas teise koha. Võitis Mai Narva (SK Reval-Sport), kes kogus pool punkti enam.

Tulemused Chess-Results

Omapäraselt käitusid naiste MV peakohtunik FA Askold Nassar ja EML-i juhatusest kohtunikuna tegutsenud Georg Abozenko, sest kõikidele osalejatele on tabelisse lisatud ka „+“ toimumata partii eest Grete Olde vastu. Kuigi Grete oli haige ja korraldajatele teatati kirjalikult tema võistlustel mitteosalemisest. Kohtunikud panid aga kõik voorud Grete nn „mängima“, vastased pidid ootama laua taga kohustuslikud 15 minutit ning said seejärel tabelisse plussi.

Samas toimunud Eesti meeste MV-l saavutas Tallinna Maleklubist Kirill Chukavin 4,5 punktiga 5. koha. Kirill kogus esimesest kuuest voorust 4 punkti, kuid kahjuks tulid vahetult enne lõppu kaks kaotust ja nii jäi rahvusvahelise meistri norm poole punkti kaugusele. Samas on Kirilli tulemus igati tubli, sest ta oli võistlustel ainus koolinoor (valitsev U18 ja U20 Eesti meister) ning edestas teiste hulgas ka kolme viiest EML-i juhatuse poolt Team Estonia meeskonda määratud tippmaletajat (Seeman 6. koht, Sepp 7. koht, Kanep 8. koht). Eesti meistriks tuli 6,5 punkti kogunud Kaido Külaots (K. Külaotsa MK).

Tulemused Chess-Results

Palju õnne Margarethile ja Kirillile ning tänud suurmeister Arturs Neiksansile abi eest!

Leave a Comment